Şehit Polis İçin Hazin Tören Iğdır'da girdiği çatışmada şehit düşen polis memuru Olgun Kurbanoğlu için t&oum...           • PKK'lılar, 'Şüpheli Var' İhbarıyla Çağrılan Polisi Şehit Etti Iğdır'ın Karakoyunlu İlçesi'nde PKK'lı teröristler, 'Şüpheli 2 kişi var' diye ihb...           • ASİMDER 343 ŞEHİDİ ANDI Uluslar Arası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER), Van’da 1914-1918 ...           • ASİMDER'DEN DBP'Lİ BELEDİYE BAŞKANLARINA KINAMA Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) üyeleri, Demokratik ...           • ASİMDER’DEN ŞUBE MÜDÜRÜ AKIŞ’A ZİYARET Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği ASİMDER Genel Başkanı Göksel G...           • Sel Felaketinin Bilançosu Ağır Oldu Iğdır'ın Tuzluca ilçesine bağlı Abbas Göl köyünde meydana gelen selde 3 bin ...           • Taşkın Nedeniyle 3 Bin Küçükbaş Hayvan Telef Oldu Iğdır'ın Tuzluca İlçesi'ne bağlı Abbasgöl Köyü'nde etkili olan sağanak yağış...           • Pkk, Gümrükte Görevli Polisleri Taşıyan Minibüse Saldırdı: 1 Polis Yaralı Iğdır'dan Dilucu Sınır Kapısı'nda görevli polisleri taşıyan minibüse, PKK'lı teröri...           • Polis Mekezi Önüne Bırakılan Valiz Bomba Sanıldıa Iğdır'da terör saldırılarına karşı beton bariyerlerle önlem alınan polis merkezi yakının...           • Sel Nedeniyle Köy ve Mezra Yolları Ulaşıma Kapandı Iğdır'da etkili olan sağanağın ardından oluşan sel nedeniyle 13 köy ve 10 mezrayla ulaşım kes...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
4468 İzlenme, 38 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
4772 İzlenme, 37 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
4697 İzlenme, 37 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
5036 İzlenme, 39 Yorum

Atatürk'ün gerçek sesi ve görü
3248 İzlenme, 37 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri
Reklamlar

“Akil Adamlar”: AKP Görevlileri - Neşe DOSTER

“Akil Adamlar”: AKP Görevlileri

Yazar: Neşe DOSTER |  Tarih: 19 / 04 / 2013 |  Yazı Okunma: 1246


Ülkemizin başbakan tarafından atanan, görev dağılımı yapılan ve görev yerleri belirlenen 63 “akıllı insana” odaklandığı şu günlerde, internet haberlerini, gazeteleri iyice, dikkatlice tarıyorum. Ortaya çıkan tabloyu da yorumsuz aktarıyorum.

Başbakanın çok hassas bir tercihle oluşturduğu, “76 milyonun özeti” diye tanımladığı ve de “Akil Adamlar” diye tanıttığı kişilere ne adlar verilmiş:

Propaganda Timleri, Halkla İlişkiler Kumpanyası, Halkı Hizaya Getirme Grupları, Baldıran Zehri Paylaşımcıları, Öğüt Kurulu, Heyet-i Nasiha, Heyeti Akil, Heyet-i Sakil, İncesaz Korosu, Yandaş Koro, Devrim Yasalarını Bitirmek İçin Oluşturulan İkna Grubu, AKildaneler, Sözleşmeli Personel, Toplum Mühendisleri, Sahaya Sürülenler, AK yiyiciler…  

AKP Görevlileri, Akil İnsanlar Komisyonu, Yüksek Düzeyli Temsilciler, Çok Akıllı İnsanlar Korosu, Tayyip Beyin Memurları, Restorasyon Ekibi, Akıllı Yandaşlar, Gezginci Vaizler, Hipnoz Proje Kurulu, Meslek İçi Eğitimden Geçirilen Hisseli Harikalar Kumpanyası, Süreç Perçinleme Heyeti, Onaylatma Memurları, İktidarı Aklama Komisyonu, Akgiller Tiyatrosu…

Benim bulabildiklerim bu kadar!

Bu arada Cumhurbaşkanı Gül, “Bunlar doğrusu benim karışmak istemediğim konular. Onların bileceği iş. Bunların hepsi teknik hususlar. Hükümet ve güvenlik birimleri düşünüyorlardır ve tavsiyelerini yapıyorlardır” şeklinde görüş bildirdi.

“Akıllı adamlardan” Orhan Gencebay, “Popstar 2013”e yetişmek için akıllıların arasından erken ayrıldı.

Sanatçılığına, ANAP’tan aday olmayı da “eklemiş” olan Hülya Koçyiğit’e, Yeşilçam yönetmenleri değil, bu kez BOP eşbaşkanı olan başbakan bir rol verdi. “Bütün annelerin melek olduğunu hepimize anlatan Hülya Koçyiğit’ten yeni bir rol bekliyorum” diyerek.  

Artık kim inanır bilemeyiz ama Kadir İnanır’a, başbakan tarafından “Bir sofraya oturup, bir somunu paylaşan 76 milyonun kardeşliğine yeniden vurgu istiyorum” görevi verildi.

Akil İnsanların saptanmasıyla ilgili sorulara, başbakan her zamanki üslubuyla son noktayı koydu: “Kendileri olmadıkları için kıskançlıklarından çatlıyorlar”.

Biz de yazıya noktayı bir İngiliz atasözüyle koyalım:

“Kilise karanlık, papaz kör, cemaat sağır, bağır babam bağır…”
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi