IĞDIR’DA 19 MAYIS COŞKUSU Iğdır’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve spor Bayramı düzen...           • HDP’YE YÖNELİK SALDIRILAR KINANDI Iğdır’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve spor Bayramı düzen...           • Kızılay Afetzedelerin Yardımına Yetişti Iğdır'ın Tuzluca İlçesi'nde etkili olan sağanak nedeniyle evleri taşkına uğrayan vatandaşla...           • Balkan Türkleri Iğdır'da Ata Geleneklerini Sürdürüyor Iğdır'da yaşayan Balkan Türkleri, Hıdrellez Kültür ve Bahar Bayramı&...           • Iğdır'da trafik kazası: 5 Yaralı Iğdır'a bağlı Melekli Beldesinde meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı.Aralık ilç...           • Azerbaycan Dışişleri Bakanlığından Ermenistan'a Sert Tepki Azerbaycan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Karabağ’da yapılan sözde seçimlere se...           • “Birlikse birlik olalım, hem iktidara yürüyelim, hem de Iğdır’a hizmet getirelim.” CHP Iğdır Milletvekili Adayı Adil AŞIRIM: “Birlikse birlik olalım, hem iktidara yür&uu...           • Tuzluca İlçesinde Aşırı Yağmur Su Baskınlarına Neden Oldu Tuzluca ilçesinde etkisini gösteren sağanak yağış su baskınlarına yol açtı. Ak...           • Hint Horozunun Yaraladığı Kızıl Şahin Doğaya Bırakıldı Iğdır'da kümese girmeye çalışırken Hint horozu tarafından yaralanan kızıl şahin doğaya...           • KALP KRİZİ GEÇİREN LİSE ÖĞRENCİSİ HAYATINI KAYBETTİ Iğdır’da kalp krizi geçiren 17 yaşındaki lise öğrencisi hayatını kaybetti. Edin...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
4094 İzlenme, 38 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
4462 İzlenme, 37 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
4391 İzlenme, 37 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
4643 İzlenme, 39 Yorum

Atatürk'ün gerçek sesi ve görü
3031 İzlenme, 37 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri
Reklamlar

“Akil Adamlar”: AKP Görevlileri - Neşe DOSTER

“Akil Adamlar”: AKP Görevlileri

Yazar: Neşe DOSTER |  Tarih: 19 / 04 / 2013 |  Yazı Okunma: 1172


Ülkemizin başbakan tarafından atanan, görev dağılımı yapılan ve görev yerleri belirlenen 63 “akıllı insana” odaklandığı şu günlerde, internet haberlerini, gazeteleri iyice, dikkatlice tarıyorum. Ortaya çıkan tabloyu da yorumsuz aktarıyorum.

Başbakanın çok hassas bir tercihle oluşturduğu, “76 milyonun özeti” diye tanımladığı ve de “Akil Adamlar” diye tanıttığı kişilere ne adlar verilmiş:

Propaganda Timleri, Halkla İlişkiler Kumpanyası, Halkı Hizaya Getirme Grupları, Baldıran Zehri Paylaşımcıları, Öğüt Kurulu, Heyet-i Nasiha, Heyeti Akil, Heyet-i Sakil, İncesaz Korosu, Yandaş Koro, Devrim Yasalarını Bitirmek İçin Oluşturulan İkna Grubu, AKildaneler, Sözleşmeli Personel, Toplum Mühendisleri, Sahaya Sürülenler, AK yiyiciler…  

AKP Görevlileri, Akil İnsanlar Komisyonu, Yüksek Düzeyli Temsilciler, Çok Akıllı İnsanlar Korosu, Tayyip Beyin Memurları, Restorasyon Ekibi, Akıllı Yandaşlar, Gezginci Vaizler, Hipnoz Proje Kurulu, Meslek İçi Eğitimden Geçirilen Hisseli Harikalar Kumpanyası, Süreç Perçinleme Heyeti, Onaylatma Memurları, İktidarı Aklama Komisyonu, Akgiller Tiyatrosu…

Benim bulabildiklerim bu kadar!

Bu arada Cumhurbaşkanı Gül, “Bunlar doğrusu benim karışmak istemediğim konular. Onların bileceği iş. Bunların hepsi teknik hususlar. Hükümet ve güvenlik birimleri düşünüyorlardır ve tavsiyelerini yapıyorlardır” şeklinde görüş bildirdi.

“Akıllı adamlardan” Orhan Gencebay, “Popstar 2013”e yetişmek için akıllıların arasından erken ayrıldı.

Sanatçılığına, ANAP’tan aday olmayı da “eklemiş” olan Hülya Koçyiğit’e, Yeşilçam yönetmenleri değil, bu kez BOP eşbaşkanı olan başbakan bir rol verdi. “Bütün annelerin melek olduğunu hepimize anlatan Hülya Koçyiğit’ten yeni bir rol bekliyorum” diyerek.  

Artık kim inanır bilemeyiz ama Kadir İnanır’a, başbakan tarafından “Bir sofraya oturup, bir somunu paylaşan 76 milyonun kardeşliğine yeniden vurgu istiyorum” görevi verildi.

Akil İnsanların saptanmasıyla ilgili sorulara, başbakan her zamanki üslubuyla son noktayı koydu: “Kendileri olmadıkları için kıskançlıklarından çatlıyorlar”.

Biz de yazıya noktayı bir İngiliz atasözüyle koyalım:

“Kilise karanlık, papaz kör, cemaat sağır, bağır babam bağır…”
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi